wersja  en
login: hasło: rejestracja rejestracja

Sarton jest polską wytwórnią fonograficzną specjalizującą się w nagraniach muzyki klasycznej. Firma została założona przez Katarzynę Rakowiecką-Rojsza i Alinę Ratkowską, pedagogów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie , absolwentki AMiFC w Warszawie, Musik-Akademie Basel, oraz Politechniki Gdańskiej.

Dotychczasowa indywidualna działalność w zakresie nagrań muzycznych, a także organizacji i promocji wydarzeń artystycznych, zaowoowała decyzją o założeniu firmy fonograficznej spełniającej najwyższe standardy dotyczące technicznej realizacji nagrań, jak również odpowiadającej kryteriom sformułowanym przez mistrzów polskiej szkoły fonografii.

Wiele produkcji Sarton wydawanych jest pod patronatem  PR 2 Polskiego Radia http://sarton.pl/com/2-jka.gif.


Do realizacji nagrań wykorzystywane są m.in. mikrofony marki Brauner. Pracujemy też w oparciu o system SADIE, uznawany za najlepszy do montażu muzyki klasycznej.

Na dalszych etapach produkcji wpółpracujemy z muzykologami, tłumaczami mającymi doświadczenie w przekładach fachowych tekstów muzycznych, a także grafikami, dbającymi o wyrazisty wizerunek każdej z płyt, odpowiednio wkomponowanej w projektowane serie wydawnicze. Płyty Sarton tłoczone są przez firmęTAKT.

Nasze produkcje są dostępne w http://www.naxosmusiclibrary.com/images/logo_nml.gif

a także w serwisach internetowych iTunes , Linn, Hdtracks, Qobuz, HighResAudio, eClassical, theClassicalShop.net, iTrax, ProStudioMasters, Onkyo. 

Dystrybucją płyt Sarton Records na terenie Polski, zajmuje się Warner Music Poland